»Aristotel je pred dva tisoč leti predaval Retoriko, ker ga je skrbelo, da ne moremo živeti v dobrem svetu, če ne bodo dobri ljudje znali dobro govoriti, kot je to kasneje lepo ubesedil starorimski Kvintilijan,« razloži smoter in zgodovinsko častitljivost komunikacijske veščine eden njenih najbolj cenjenih poznavalcev, marčevski gost Škrabčeve domačije v Hrovači.
Vabljeni v torek, 19. marca, ob 18. uri v skedenj Škrabčeve domačije
na poglavje iz zgledne komunikacije med raziskovalcem, predavateljem in podjetnikom
dr. Dejanom Verčičem in sogovornico Suzano Kos.
Dejan Verčič komunicira slovensko državo od priprav na osamosvojitev. Torej dobesedno od njenega spočetja. Ob rojstvu ji je kot ustanovni direktor podaril nacionalno tiskovno agencijo – STA. Kaj vse je prispeval k njeni popularizaciji v svetu, ne bo nikoli izmerjeno: sloves vrhovnega strokovnjaka za komuniciranje mu je odprl predavalnice v 37 državah. V minulem desetletju je bil drugi najbolj citirani raziskovalec na področju globalnih odnosov z javnostmi na svetu. Tektonske spremembe v komunikaciji ga niso prehitele, nasprotno. Iskan je bolj kot kadarkoli, ker zna jasno razmejiti resnične izzive in meglo neznanja. Za državo Slovenijo ne more reči, da sledi temu tempu in kot zgled navede državni zbor: polovica naših poslancev je tiho, ker sploh ne znajo izražati svojih misli, če jih sploh imajo, za drugo polovico pa bi bilo boljše, da bi bili enako tiho, ker klobasajo neumnosti.
Rešitev vidi v izobraževanju in treniranju za javno komunciranje v vseh možnih oblikah, od vrtca naprej. Svoj praktični delež k temu prispeva kot vodja Centra za marketing in odnose z javnostmi na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani, kot gostujoči profesor deli svoje znanje tudi na različnih univerzah v tujini.
Njegova besedna sopotnica in usmerjevalka skozi gosto znanje bo priznana novinarka Dela Suzana Kos.